Winners of the Topper Area Traveller Series

2014
Eastern Dylan Walendy-Wrigley Harwich Town SC
Midlands Georgia King Hollowell SC
North East    
North West Thomas Wallwork Redesmere SC
Scottish Mara Lyon Prestwick SC
South East Lewis Humphries Pevensey Bay SC
South West Luke Gribbin Paignton SC
Southern Elliott Kuzyk Parkstone YC
Wales Tom Renny Fishguard Bay YC
2013
Eastern Jack Camman Ely SC
Midlands Alex Hughes Sutton SC
North East

Georgie McKenzie

Yorkshire Dales SC
North West Thomas Wallwork Redesmere SC
Scottish Calum Rosie Helensburgh SC
South East Clive Jackson Papercourt SC

South West

Bella Fellows Yealm YC
Southern Will Birch-Tomlinson Hayling Island SC
Wales Tom Renny Teifi SC
2012
Eastern Richard Bettles Broxbourne SC
Midlands Ben Jennings Rutland SC
North East Callum Escritt Yorkshire Dales SC
North West Zac Gibbons Redesmere SC
Scottish Lewis Marr Largs SC
South East Harriett Ward Queen Mary SC
South West Emma Phillips Starcross SC
Southern William Birch-Tomlinson Hayling Island SC
Wales Harri Pain Cardiff Bay YC
2011
Eastern Steven Clayton Royal Harwich YC
Midlands Edward Connellan Middle Nene SC
North East Tom Clayton Scaling Dam SC
North West Curtis Mearns Leigh & Lowton SC
Scottish Jack Aitken Helensburgh SC
South East Hamish Streeter Bewl Valley SC
South West Jacob Hutchings Roadford SC
Southern Giles Kuzyk Parkstone YC
Wales Tommi Coode Mumbles YC
2010
Eastern James Wilson Rollesby Broad SC
Midlands Dan Venables Sutton SC
North East William Tarn-Chapman Derwent Reservoir SC
North West Lucy Yeates Leigh & Lowton SC
Scottish Jessica Campbell Annandale SC
South East Felix Crowther Queen Mary SC
South West Rob Lloyd Rock SC
Southern Josh Stone Burghfield SC
Wales Thomas Williams/Danielle Rowe

Shotwick SC/

Neyland & Cardiff Bay YC

2009
Eastern Felicity Foulds Norfolk Broads YC
Midlands Peter Newbery Earlswood Lakes SC
North East Henry Wetherell Beaver SC
North West Andrew Green Leigh & Lowton SC
Scottish    
South East Clive Jackson Papercourt SC
South West Tom Sully Thornbury SC
Southern Giles Kuzyk Parkstone YC
Wales Thomas Williams Shotwick Lake SC
2008
Eastern Felicity Foulds Norfolk Broads YC
Midlands Hugh Brayshaw Hollowell SC
North East Alex Leonard Sheffield Viking SC
North West Elliot Hanson Redesmere SC
Scottish    
South East Jonathan Hewat Medway YC
South West Iain Millar Bristol Corinthian YC
Southern Alex Benbow N/A
Wales Jack Preece Cardiff Bay YC
2007
Eastern Nathan Ackroyd Norfolk Broads YC
Midlands Bex Dawkes Tamworth
North East Oliver Wright Sheffield Viking SC
North West Elliot Hanson Redesmere SC
Scottish Moray Clark RNC YC
South East Jonathan Hewat Medway YC
South West Richard Cumpsty Chew Valley Lake SC
Southern Michael King Emsworth Slipper SC
Wales Michael Beckett Solva Rowing & Watersports
2006
Eastern Matthew Johnson Great Moor SC
Midlands Michael Wood Draycote Water SC
North East Adam Larvin Beaver SC
North West Andrew Brown Budworth SC
Scottish Emma Wilkie Largs SC
South East Freddie Connor Bexhill SC
South West Alastair Lucas Avon SC
Southern Tom Walker West Wittering
Wales Stephen Beckett Solva RWC
2005
Eastern Matt Undrell Haversham SC
Midlands Michael Wood Draycote Water SC
North East Oliver Wright Rotherham SC
North West Andrew Brown Budworth SC
Scottish Callum Calder Cramond BC
South East Oscar McVeigh Wimbledon Park SC
South West Simon Bower Dittisham
Southern Alex Cooper Stokes Bay
Wales Bleddyn Môn Red Wharf Bay SC
2004
Eastern Martin Evans Dabchicks SC
London & South East Ben Palmer Island Barn SC
Midlands Andrew Audley Redditch SC
North East Thomas Gillard Rotherham SC
North West Rob Partridge Budworth SC
Scottish Anna Dobson Helensburgh SC
South West Sam Coombs Clevedon SC
Southern Alistair Nichol Emsworth Slipper SC
Wales Eifion Môn Red Wharf Bay SC
2003
Eastern Jonathan Brown Norfolk Broads SC
Midlands Andrew Audley Redditch SC
North East Thomas Gillard Rotherham SC
North West James Stewardson Ullswater SC
Scottish Robin Paris Helensburgh SC
South East Rob Waite Downs SC
South West Andy Millar Bristol Corinthian SC
Southern Dan Belben  Stokes Bay SC
Wales Dyfrig Môn Red Wharf Bay SC
2002
Eastern Richard Valentine Great Moor SC
London & South East Chris Catt Downs SC
Midlands Alison Young Trimpley SC
North East James Stewardson Ullswater SC
North West Andrew Mckee Dovestone SC
Scottish Matthew Day North Berwick SC
South West Joe Crabb Chew Valley Lake SC
Southern Steve Jackson Hardway SC
Wales Dyfrig Môn Red Wharf Bay SC
2001
Eastern Roger Phillips Great Moor SC
London & South East Mark Heather Wilsonian SC
Midlands John Booth Redesmere SC
North East Alex Stothert Leigh & Lowton SC
North West John Booth Redesmere SC
Scottish Campbell Davidson Largs SC
South West Nathan Batchelor Clevedon SC
Southern Alain Sign Lee on Solent
2000
Eastern Ian Coppenhall Hunts SC
London & Kent Chris Catt Downs SC
Midlands Richard Peacock Redditch SC
North East Stephen Wilson Ullswater SC
North West Andy Brooks Elton SC
Scottish Campbell Davidson Largs SC
South West Andy Harding Upton Warren SC
Southern Ollie Page Lancing SC
1999
Eastern James Appleby Broxbourne SC
London & Kent Mark Lawrence Broxbourne SC
Midlands Ben McGrane Chew Valley Lake SC
North East Stephen Wilson Ullswater SC
North West Stephen Wilson Ullswater SC
Scottish Ian Maclean Loch Tummel SC
South West Ben McGrane Chew Valley Lake SC
Southern Tim Allardyce Medway SC
1998
Eastern James Appleby Broxbourne SC
London & Kent Jeni Todd Downs SC
Midlands Andrew Gatward Melton Mowbray SC
North East Stephen Wilson Ullswater YC
North West Andy Brooks Elton SC
Scottish Stuart Edby Loch Tummel SC
South West Ben McGrane Chew Valley Lake SC
Southern Nick Lye Crawley Mariners
1997
Eastern Matthew Hill Broxbourne SC
London & Kent Simon Skinner Broxbourne SC
Midlands Andrew Gatward Melton Mowbray SC
North East Simon Benson Pennine SC
North West Tim Hulse Ullswater YC
Scottish Alasdair Young St Andrews SC
South West Ben McGrane Chew Valley Lake SC
Southern Nick Lye Weirwood SC
Wales Tim Hulse Ullswater YC
1996
Borders Richard Green Ripon SC
Eastern Nick Bray Broxbourne SC
London & Kent Ben Cooke Broxbourne SC
Midlands Michael Gatward Melton Mowbray SC
North East Katy Shepherd Ripon SC
North West Anthony Bates Ullswater YC
Scottish Alasdair Young St Andrews SC
South West Jonathan Dark Frampton SC
Southern Mark Howard Lee on Solent SC
Wales Tim Hulse Ullswater YC
1995
Borders Jo Giles Derwent SC
Eastern John Burchell Broxbourne SC
London & Kent Nick Bray Broxbourne SC
Midlands Justin Deal Chew Valley Lake SC
North East Jo Giles Derwent SC
North West Jo Giles Derwent SC
Scottish Stuart Meldrum Lochaber SC
Southern Ian Aldridge Lancing SC
1994
Borders Gary Carr South Shields SC
Eastern John Burchell Broxbourne SC
London & Kent John Burchell Broxbourne SC
Midlands Michael Gatward Melton Mowbray SC
North East Gary Carr South Shields SC
North West Stephen Cleland Nelson Centre
Scottish Scott Logan Monklands SC
Southern Bryan Morum Broxbourne SC
Wales Edward Wright Llyn Aled SC
1993
Borders Graham Priestley Ullswater YC
Eastern John Burchell Broxbourne SC
London & Kent Anthony Edwards Bath University
Midlands Chris Henderson Sutton SC
North East Graham Priestley Ullswater YC
North West Edward Wright Llyn Aled SC
Scottish Graham McVoy Clyde Canoe Centre
South Coast Anthony Edwards Bath University
Wales Stephen Cleland Nelson Centre
1992
Coastal Alan Davis Spinnaker SC
Eastern Anthony Edwards Northampton YC
London & Kent Owen Clarkson Maidstone SC
Midlands Debbie Degge Sandwell Valley SC
North East Grant Munro Ullswater SC
North West Stephen Cleland Nelson Centre
Scottish Graham McVoy Clyde Canoe Centre
South West Daniel Walker Chew Valley Lake SC
Surrey & Sussex Anthony Edwards Northampton YC
Wales Austin Bailey Bassenthwaite SC
1991
Eastern Tim Wills Grafham Water SC
London & Kent Tim Wills Grafham Water SC
Midlands Paul Beale Sutton SC
North East Graham Priestley Ullswater YC
North West Paul Beale Sutton SC
Scottish Austin Bailey Bassenthwaite SC
Surrey & Sussex Kevin Norton Papercourt SC
Wales Matthew Elliott Llyn Aled SC
1990
Eastern Paul Beale Sutton SC
London & Kent John Shapley Chipstead SC
Midlands Jim Lowbridge Sutton SC
North East Mark Thirkette Craven SC
North West Austin Bailey Bassenthwaite SC
Scottish Glen Carrick Clyde Canoe Club
South West Paul Beale Sutton SC
Southern Paul Beale Sutton SC
Wales Matthew Elliott Llyn Aled SC
1989
London & Kent Hugh Styles Downs SC
Midlands Penny Mountford Chelmarsh SC
Northern David Parkinson Leigh & Lowton SC
South West Robert Hitchin Salcombe SC
Southern Tim Garvin Wraysbury Lake SC
1988
London & Kent Gary Sinclair Chipstead SC
Midlands Ian Clingan Melton Mowbray SC
Northern David Parkinson Blackpool SC
South West Adam Rich Paignton SC
Southern Tim Garvin Wraysbury Lake SC
Surrey & Sussex Brian Worrall Bowmoor SC
1987
Eastern Robert Laurie Harlow Blackwater SC
London & Kent Gary Sinclair Chipstead SC
Midlands Debbie Degge Sandwell Valley SC
Northern Philip Davies N Lincs & S Humberside
South West Jason Wilkins Chew Valley Lake SC
Southern Paul Robinson Papercourt SC
Surrey & Sussex Adrian Coatsworth Papercourt SC
1986
Invicta Robert Langton Bough Beech SC
Midlands Graham Wright Fenland SC
Northern Philip Davies N Lincs & S Humberside
Southern Paul Robinson Papercourt SC
Surrey Comet Adrian Coatsworth Papercourt SC
1985
Midlands Mike Holmes Hunts SC
Scottish Sandra Douglas Monklands SC
South West Richard Saxton Yealm SC
Surrey Comet Adrian Coatsworth Papercourt SC
1984
Midlands Debbie Degge Sandwell Valley SC
Northern Debbie Degge Sandwell Valley SC
South West Richard Saxton Yealm SC
Southern Andrew Parr Kingsmeade SC

 

GJWDirect Volvo S60

Title Sponsors

Partner Sponsors